دومین همایش بین المللی ثبت بیماریها و پیامد های سلامت

دومین همایش بین المللی ثبت بیماریها و پیامد های سلامت با همکاری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تهران در سالن همایش های بین المللی این دانشگاه در تاریخ ۲۰ الی ۲۲ آذرماه سال ۱۳۹۷برگزار گردید.

این گردهمایی سالانه در راستای آشنایی با تجربیات و آخرین دستاوردهای علمی افراد، سازمان ها و کشورهای مختلف در زمینه راه اندازی برنامه های رجیستری، بررسی چالشها و راهکارها و هم اندیشی در خصوص تدوین پروتکل ها و دستورالعملهای یکسان و استفاده از خرد جمعی و تشریک مساعی متخصصین و پژوهشگران در خصوص رفع مشکلات و سوالات حل نشده این حوزه ها برگزار گردید.

 وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی، معاون محترم  درمان جناب آقای دکتر جان بابایی، معاون تحقیقات و فناوری جناب آقای دکتر ملک زاده و  رئیس محترم آژانس بین المللی تحقیقات سرطان دکتر الیزابت وایدرپس در این همایش حضور به هم رساندند. در اختتامیه همایش، دفتر ثبت بیماری های وزارت بهداشت از برنامه های ثبت برتر در کشور تقدیر و تشکر بعمل آورد.

 

 

 

 

 

اولین کنگره بین المللی رجیستری بیماری ها و پیامدهای سلامت

با توجه به نقش حیاتی و بنیادی رجیستری بیماریها و پیامدهای سلامت در پژوهش های حوزه ی سلامت و شروع فعالیتهای مرتبط در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو در این حوزه، همایشی در دو روز متوالی 23 و 24 آذر ماه 1395 در مشهد برگزار شد. محورهای این همایش شامل اصول تاسیس و مدیریت نظام های ثبت، مالکیت داده ها و اصول اخلافی در برنامه های ثبت بیماریها، فن آوری اطلاعات و نرم افزارهای ثبت بیماریها، کنترل کیفی در ثبت بیماریها، نقش سیستم های طبقه بندی و نامگذاری بیماریها و استاندارهای مربوط به اقلام اطلاعاتی، پیوند  بانک های اطلاعاتی و تحلیل داده ها بود.

اخبار مرتبط

آرشیو