• 1400/02/06 - 01:55
  • 39
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

جلسه تبیین برنامه " ایجاد و حمایت از فرصت های تبادل اطلاعات و توسعه همکاری های تحقیقاتی مشترک بین مراکز تحقیقات حوزه سلامت و سازمانها و نهادها " دانشگاههای کلان مناطق آمایشی شش تا نه

متعاقب برگزاری جلسه مورخ1399/12/12 جهت تبیین برنامه ایجاد و حمایت از فرصتهای تبادل اطلاعات و توسعه همکاری های تحقیقاتی مشترک بین مراکز تحقیقات حوزه سلامت و دیگر سازمانها و نهادها، نشست مشترکی در تاریخ 1400/02/05 بصورت ویدیوکنفرانس با حضور جناب آقای دکتر نجفی مقام محترم معاونت تحقیقات و فنآوری، جناب آقای دکتر دل پیشه رییس محترم دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، جناب آقای دکتر خرم خورشید مشاور محترم علمی و فنآوری معاونت  تحقیقات و فنآوری و مدیران ستادی حوزه تحقیقات و فنآوری، معاونین محترم تحقیقات و فنآوری، مدیران پژوهش، فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاههای کلان مناطق آمایشی شش تا نه، در محل دفتر مقام محترم معاونت تحقیقات و فنآوری برگزار شد. در این نشست جناب آقای دکتر نجفی به تشریح سند ایجاد برنامه مذکور و اهمیت موضوع سیاستگذاری آگاه از شواهد پرداختند. ایشان به لزوم مأموریت سپاری به مراکز تحقیقات دانشگاههای علوم پزشکی و اهمیت نقش مراکز تحقیقات بعنوان بازوان علمی دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی اشاره نموده و ایجاد فرصت برای نقش فعال تر مراکز تحقیقات و تلاش برای اجرائی نمودن سیاست آگاه از شواهد شدند.

در ادامه آقای دکتر دل پیشه رئیس محترم دبیرخانه شورای عالی سلامت ضمن تأکید بر این مهم که تحقیق می‌بایست برای حل مسئله و پاسخگویی به نیازهای جامعه باشد، به تشریح وظایف و فعالیت‌های انجام‌شده و همچنین ظرفیت‌های شورای عالی سلامت و امنیت غذا پرداختند. ایشان ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرائی مربوطه را وظیفه مهم این شورا اعلام کردند و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی از مهم‌ترین وظایف دبیرخانه ساغ دانستند.

در ادامه معاونین پژوهشی و مدعوین جلسه از دانشگاه‌های شرکت‌کننده به‌صورت ویدئوکنفرانس به بیان سؤالات و ابهامات خود پرداختند. 

در پایان جناب آقای دکتر خرم خورشید ضمن بیان وجود 25 شبکه تحقیقاتی که یکی از آن‌ها مراکز تحقیقات SDH می‌باشد، اشاره کردند می‌بایست شبکه دیگری تحت عنوان تحقیقات سلامت اجتماعی نیز ایجاد شود. درباره این مهم که  اعتبارات یک درصد که توسط کمیته سلامت و رفاه اجتماعی برای امر تحقیقات اختصاص‌یافته است، لذا می‌بایست تمام پروژه‌های استانی مصوب در کمیته مزبور کد پیگیری دریافت نمایند، در غیر این صورت قابلیت اجرایی نخواهند داشت. ایشان از دانشگاه‌های علوم پزشکی درخواست نمودند تا جهت استفاده از اعتبارات یک‌درصدی کمیته سلامت و رفاه اجتماعی پروژه‌های تحقیقاتی دانشگاهی را در کمیته مربوطه مصوب و پیگیری نمایند و از حمایت‌های این کمیته برخوردار شوند.  

 

 

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 157846
کلمات کلیدی

اخبار مرتبط

آرشیو