• 1399/12/13 - 10:03
  • 104
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

انتصاب سرکار خانم دکتر مهناز خانوی بعنوان دبیر جدید کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی

با حکم مقام محترم معاونت تحقیقات و فناوری ، سرکار خانم دکتر مهناز خانوی به عنوان دبیر کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی منصوب شدند.

با حکم جناب آقای دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فنآوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نظر به سوابق آموزشی، پژوهشی و اجرایی سرکار خانم دکتر مهناز خانوی، بعنوان دبیر جدید کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی منصوب شدند.

متن این ابلاغ بدین شرح اشت

سرکار خانم دکتر مهناز خانوی

عضو محترم هیئت علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران

 

 

 

 

با سلام و احترام

            نظر به تعهد و سوابق ارزشمند علمی و اجرایی سرکارعالی، به موجب این ابلاغ بعنوان « دبیر کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی» منصوب می­گردید.

انتظار دارم با رویکرد نوآورانه و استفاده از تجارب همه نخبگان دانشگاهی و اتاق فکر تشکیل شده در این خصوص، از ظرفیت پویا و خلاق دانشجویان در دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور استفاده نموده و در راستای تربیت این نسل جوان و متعهد به آینده ایران، از هیچ کوششی دریغ نکرده و کاروان علم و اندیشه را در میان دانشجویان به شایستگی راهبری کنید. در این خصوص از شما انتظار دارم همت عالی خود را به موارد زیر معطوف دارید:

  • آشنایی دانشجویان پراستعداد حوزه علوم پزشکی که از برترین استعدادهای کشور محسوب می­شوند با پژوهش اصیل و اصــول اخلاقی حاکم بر آن، سنگ زیریـن بنای هر حرکتی در این راستــا می­باشد. انتطار دارم در این مورد با برنامه­ریزی دقیق، ضمن پرهیز از دامن زدن به رقابت منفی در بین دانشگاهها، روحیه وفاق و آزاد اندیشی علمی را در بین دانشجویان بطور موثر گسترش دهید.
  • تسـریع و شتـاب در حرکت علمی خیل عظیم دانشـجویان به عنــوان سرمایه­های اصلی این مرز و بوم، نیازمند برنامه­ریزی دقیق و منسجم با همکاری خبرگان و دلسوزان دانشگاهی می­باشد. توقع دارم نقشه آموزشی و پژوهشی و همچنین فعالیتهای فناوری دانشجویان را با برنامه زمانبندی مناسب برای سال آینده آماده نموده و به همه دانشگاهها ابلاغ نمائید. بدیهی است چنین برنامه­ای در سطح کلان خواهد بود و جایگزین برنامه­های داخلی دانشگاهها نخواهد بود.
  • رعایت عدالت در تخصیص منابع همراه با تلاش برای جذب منابع خارج از وزارت بهداشت و همچنین عدالت در توجه به کمیته‌های دانشگاهی و دانشجویان رشته های مختلف حوزه علوم پزشکی از جمله اقداماتی می­باشد که باید سرلوحه کارها و برنامه­های کمیته کشوری و سرکار عالی قرار گیرد.
  • حرکت به سمت دانشگاههای نسل سوم از رسالت­های اصلی دانشگاهها در دوران جدید و شرایط فعلی کشور است که در این راستا آماده نمودن دانشجویان با استعداد حوزه علوم پزشکی از اهمیت دوچندانی برخوردار است که در این خصوص لازم است برنامه­ریزی دقیق صورت گیرد.
  • توجه به این نکته همواره حایز بالاترین درجه اهمیت می‌باشد که بیاد داشته باشیم که دانشجویان امانتهای مردم شریف ایران و مادران و پدرانی رنج دیده هستند که تلاش کرده اند تمام سرمایه خود را در فرزندانشان جمع کنند و لذا در شکوفایی آنها باید از همه امکانات موجود در کشور استفاده شود. از اینرو ارتباط وسیع با همه نهادها و سازمانهای دانشی و حامی دانش قویا توصیه میشود.

امیدوارم با تلاش سرکارعالی و همکاری کمیته­ های تحقیقات دانشجویی، دستیابی به اهداف ذیل میسر گردد.  توفیقات شما را از خداوند متعال مسئلت دارم.

 

دکتر فرید نجفی

معاون تحقیقات و فناوری

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 157476
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید